Rozpis tréninkù
Út 28.5.2024 17:00 - 18:00 : Přípravka
                                       (Marcel)
17:00 - 19:00 : Mladší žáci
                                       (Marcel)
17:00 - 19:00 : Starší žáci
                                       (Marcel)
Čt 30.5.2024 17:00 - 18:00 : Přípravka
                                       (Marcel)
17:00 - 19:00 : Mladší žáci
                                       (Marcel)
17:00 - 19:00 : Starší žáci
                                       (Marcel)
Út 4.6.2024 17:00 - 18:00 : Přípravka
                                       (Marcel)
17:00 - 19:00 : Mladší žáci
                                       (Marcel)
17:00 - 19:00 : Starší žáci
                                       (Marcel)

Historie Oddílu

Oddíl karate Frenštát pod Radhoštěm byl založen v říjnu roku 1974. Členů, kteří tímto oddílem prošli, se dá počítat na desítky a všechny tento bojový sport určitým způsobem ovlivnil v jejich další životní cestě. Je to tím, že karate jako východní bojové umění pocházející z ostrova Okinawa působí na cvičence nejen na úrovni fyzické, ale klade velký důraz na utváření celé osobnosti mladého člověka. Již staří mistři učili, že bojovník nesvádí nejtěžší boje s protivníkem, ale sám se sebou. A na této filosofii je karate praktikováno.

První členové oddílu karate Frenštát p.R.

Samozřejmě že toto alespoň z počátku, mladého bojovníka nemotivuje. Proto se v našem oddíle už po řadu let soustředíme na rozvoj mládežnického sportovního karate, které v disciplínách kata a kumite motivuje ke zvyšování výkonů a technické vyspělosti karateků. V našem regionu a potažmo i na republikové úrovni jsou velmi dobře organizované turnaje všech věkových kategorií, i přes nedostatek financí v tomto sportovním odvětví, ale za obětavého přispění trenérů a ostatních přátel karate.

Členové oddílu karate Frenštát p.R. se pravidelně účastní také různých seminářů a soustředění. Členskou základnu v současné době tvoří asi 30 členů všech věkových kategorií. Tréninkové jednotky probíhají 5x týdně pod vedením zkušených trenérů. Trénink je zaměřen jak na závodní činnost, tak na klasické prvky karate, sebeobranu, ultimátní techniky a cvičení s klasickými okinawskými zbraněmi jako je Bo, Nunchaku, Tonfa a Sai. Organizačně jsou karatisté rozděleni na začátečníky a pokročilé. Věková hranice přijetí do oddílu je 6 let a výše. Rozhoduje pouze chuť cvičit.

Systém přípravy začátečníků je založen na všeobecném rozvoji pohybových schopností s postupnou výukou základních technik karate. Během tohoto procesu si mladý karatista vybuduje potřebný fyzický fond a technicky se připraví na první zkoušku z technické vyspělosti, tzv. páskování. Tímto pro mnohé, kteří setrvají, začína dlouhodobý vztah ke sportu, který lze provozovat prakticky celý život a udržovat se v psychické pohodě. Karate ve Frenštátě p.R. a nejenom zde dokazuje, jak se dá ve skromných podmínkách provádět bohulibá činnost, která nejenže vyplní mladému člověku volný čas, ale ovlivní a mnohdy i nasměruje jeho další životní pouť.

"Umění karate neusiluje o vítězství ani o porážku, ale o dokonalost charakteru těch, kteří ho dělají."
Gichin Funakoshi